Banket

Pravidla

Hra probíhá na kola, každé asi na deset až patnáct minut. Každému hráči je na začátku prvního kola předána jedna bílá rukavička a také pozvánka na banket, kde je jeho jméno, příjmení a hlavně rasa(tým) hráče a popis cíle. Hráč během kola může - ale nemusí - zabít svůj cíl (viz zabíjení). Na začátku každého dalšího kola je hráči zadán další cíl, popřípadě vrácena rukavička.
Zabití cíle z jiné rasy je odměněno deseti body. Zabití cíle ze stejné rasy je penalizováno deseti body. Zabití člověka, který není pravým cílem, není odměněno ani penalizováno, ale hráč ztrácí možnost zaútočit na dallší cíl (viz zabíjení).

Zabíjení

Zabíjení probíhá dotykem pravé ruky (v rukavičce) vraha a zátylku nebo horní části zad (lopatky) cíle. Zabitý cíl vrahovi oznámí své jméno, ten pak dojde k jednomu z vedoucích (kontraktorů) a odevzdá svojí rukavičku spolu se jménem své oběti. Vedoucí si toto zapíše a rukavičku si nechá.
Vrahovi se nelze bránit jinak než uhýbáním a případně využitím pravidel banketu.

Pravidla banketu

Existuje řada prohřešků proti slušnému chování a/nebo maškarádě. Hlasitý hovor, křik nebo zpěv, zjevná propagace rasy (tedy jinak než během konverzace), běh.

Za každý tento prohřešek bude hráč až do konce kola vykázán mimo herní území a penalizován deseti body. V některých případech stačí pouze napomenutí.