Duncan 2010

Letní tábor Stanice techniků Vyšehrad, druhý běh

Dům dětí a mládeže Praha 2

Minolovky

Před vašimi vesmírnými loděmi se do všech stran rozkládá minové pole. Návrat je nemožný, průlet extrémně nebezpečný. Nezbývá tedy, než vypustit sondy – minolovky. A ty si dnes zahrajete.

Tým sestává z minolovek a felčara. Felčar je vždy jeden na tým a může být v průběhu hry střídán.
Minolovky jsou tu kvůli zneškodňování min. Miny představují vedoucí s aparáty, kteří se volně pohybují po dolním lese. Miny jsou různých typů a mají různý počet drátků. Pro úspěšné zneškodnění miny (a získání bodů) je třeba z miny vytáhnout správný drátek. V průběhu hry si budete moci koupit nástroje, které vám úkol zjednoduší (zmenší výchozí počet drátků).
Pokud minolovec uspěje, získává části miny v počtu ekvivalentnímu počtu drátů dané miny. Tyto se na základně mění za Peníze (1:1) . Části min jsou kromě akce na základně zcela nepřenosné a nelze jich mít víc než 20 na osobu (skupinu). Stejnou minu stejná skupina nemůže zneškodnit dvakrát za sebou - musí počkat alespoň tři minuty.

Pokud minolovec neuspěje, mina exploduje – minolovec je zraněn, a musí být eskortován na základnu (alespoň jedním zdravým spoluhráčem). Rozhodně se tedy vyplatí běhat po dvojicích.
Na základně (u tribuny) zraněného ošetří felčar – tím, že neprohraje hru prší s ostatními felčary. Pokud se felčar zrovna nestará o zraněného, prší nehraje. Pokud je jen jeden felčar, jenž chce někoho vyléčit, zahraje si s ním vedoucí.

Peníze lze investovat do pomůcek:

Přičemž jejich efekt je následující:
Drátků k výběru
OdměnaDruh minyBez nářadíS kleštěmiS multitoolemS MOAP
3Mini3221
5Normal5321
10Mega10841

Pomůcky jsou odolné a exploze miny je nezničí (zůstanou zraněnému). Pomůcky si můžete v rámci týmu libovolně předávat.