Duncan 2010

Letní tábor Stanice techniků Vyšehrad, druhý běh

Dům dětí a mládeže Praha 2

Generátor

Lister s Krytonem experimentují s triplikátorem a snaží se vyrobit dvě kopie poslední jahody ve vesmíru. Duplikáty se od sebe značně liší, jeden z nich je naprosto dokonalý a druhý prolezlý červy. Bohužel má celý pokus dramatický konec, kdy všichni musejí nasednout do Kosmika a odletět, protože hrozí výbuch lodi.
"A podle vás to bouchne?" ptá se Kocour. "Vůbec nic se nestane,"uklidňuje ho Lister. "Loď má fůru bezpečnostních pojistek. Chladící systém, ochranný obal, vakuové štíty. Reálná šance, že vybuchne je jedna ku…" Je přerušen mohutnou explozí Trpaslíka. "…jedný," dodá potichu Lister. Červený trpaslík je cupován na kousky dalšími výbuchy…


Sestrojte raketu a startovací rampu. Raketa bude tvořena PET lahví, doplněné o špici – kosmickou loď, obsahující pípající generátor. Startovací rampa bude sestrojena z trubky na koberce, vhodně upevněné na podstavci tak, aby dole zbylo alespoň 10 cm volného místa na plnění rakety.
Do víčka PET lahve vyvrtáte díru průměru 4 mm, raketu naplníte do cca 1/5 vodou, natlakujete z kompresoru vzduchem na tlak 6 atmosfér a vypustíte.
Hodnotí se výška letu, vzhled a funkčnost startovací rampy.
Start všech raket začne v 16:30 a ukončen v 17:00, kdy se očekává výbuch Červeného trpaslíka. Každý tým má 3 hodnocené starty.