Duncan 2010

Letní tábor Stanice techniků Vyšehrad, druhý běh

Dům dětí a mládeže Praha 2

Výměna těl

Jeden večer před spaním se Rimmer začne navážet do Listera, že je tlustý a zjevně směřuje k nějakému cíli. Konečně z něj vypadne, že by si mohli prohodit těla: "Půjč mi na pár dní svoje tělo a já ti ho vytrénuju!" Lister se směje tomu stupidnímu nápadu, ale Rimmer pokračuje v nátlaku a nakonec se mu podaří ho k výměně přesvědčit. Nechají se osvítit paprskem měniče těl v laboratoři.
Rimmer, který se nedotkl jídla více než tři miliony let se ovšem začne nezřízeně ládovat vším, co se mu dostane pod ruku a Lister po pár dnech začíná trpce litovat, že mu své tělo svěřil. Pohár jeho trpělivosti přeteče, když uprostřed noci přistihne Rimmera, jak se cpe a navíc najde své dready nelítostně zahozené v koši.

Lister se rozhodne, že chce své tělo zpět. Bohužel Lister s Rimmerem v tahanici o ovladač měniče těl v laboratoři tento přístroj poškodí a ten začne nezřízeně měnit těla všem členům posádky Červeného trpaslíka.

Členové posádky jsou v cizím těle jak na trní, nesnesou se mezi sebou a jediné, co je trochu zklidní, jsou tygří krevety v pikantní salsa omáčce. Krevet je ale na lodi už jen pár posledních plechovek. Všichni o krevety bojují a navzájem si je berou.

Krytonovi se podaří přístroj částečně opravit a správně funguje pouze v situaci, kdy do měňavého paprsku vstoupí správně zkombinovaná dvojice lidí. V jiném případě dojde k další nekontrolované záměně těl.

Jediná šance, jak vše napravit a získat své tělo zpět, je posilnit se tygří krevetou, najít kompatibilního člena posádky, spojit se s ním a doběhnout do laboratoře, kde se oba jedinci vrátí zpět do svého těla.